Виставка дідухів, виготовлених руками учнів та батьків школи

D8F32A3D-6605-47B5-9883-E1C44C92DEE5

D8F32A3D-6605-47B5-9883-E1C44C92DEE5Креативність учнів другої трускавецької школи не знає меж – щорічно в холі навчального закладу школярі альма-матері до різдвяних свят готують оригінальні виставки: то новорічних зелених красунь, то прикрас до них.

Цьогоріч школярі вирішили вразити шкільну родину різдвяним снопом – на ініціативу творчих педагогів школи власноруч спробували свої сили у виготовленні прадідівського автентичного символу Різдва Христового – солом’яного дідуха. Як наслідок – кілька десятків оригінальних дідухів утворили повноцінну експозицію, яку експонують у холі школи. Кожен клас виготовив свій оригінальний дідух, у образ якого вклав сакральний зміст та чимало позитивних побажань. До створення дідухів долучилися і батьки учнів, які наголошують – такі спільні творчі завдання згуртовують дружній колектив другої школи в одну велику родину та допомагають дорослим донести молодому поколінню важливість українських звичаїв та традиції. Усі експоновані роботи сповнені теплом, дитячими мріями, багатою фантазією та ориганільним баченням.
Загалом з прадавніх часів в Україні дідух символізував оберіг роду та вважався духом предків. Для виготовлення дідуха беруть необмолочені колоски жита і сідають за його створення всією сім’єю. Відтак на свят вечір дідух ставлять в хаті на почесному місті. Прикрасами для дідуха служать сухі квіти, ягоди калини, різнокольорові стрічки. Сьогодні дерево Роду – дідух – як старовинний оберіг потроху вертається в наше життя та домівки, бо він символізує невмирущий зв’язок поколінь, має позитивний заряд енергії та дає відчуття таємничості і свята.
Наталя Зелена
http://djerela.com.ua/news/truskavets/plekayut-prad-d-vsk-tradits-u-szsh-2-g-mnaz-ya-d-vistavka-d-dukh-v-vigotovlenikh-rukami-uchn-v-ta-ba
Поширити: